Kursy

Aktualne kursy

Aktualne kursy długie, weekendowe:

College Liderów

Muzykanci na Pomorzu Zachodnim

 

Co robimy

w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym

zul

Erazmus+

Projekt Erazmus na lata 2019 - 2021,

realizowanay przez Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy

z partnerem Duńskim i Niemieckim.

 

Zobacz więcej:

https://www.facebook.com/A-teacher-of-Folk-High-School-against-the-challenges-of-modern-Europ-100344711462965/?modal=admin_todo_tour

 

zdjecie reklam z flag

Uczymy się języków

Jednym z naszych projektów językowych jest projekt w którego ramach uczymy języka niemieckiego na poziomie dostosowanym do uczestników. Ze względu na to, że jest to kurs krótki stawiamy na umiejętność zastosowania języka niemieckiego w praktyce.

 

społ uczymy sie jezyków z logo

 

College Liderów

 

College Liderów:

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie realizuje bezpłatny projekt „College Liderów”. Zapraszamy do udziału w zajęciach przyszłych animatorów, liderów, nauczycieli, pracowników, a nawet rodziców.

College Liderów to 120 godzinny kurs weekendowy dla liderów, w którym specjaliści wskażą jak zakładać i prowadzić organizację pozarządową, jak pozyskiwać środki zewnętrzne, jak pisać projekty. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w działaniach praktycznych i mieli możliwość praktycznego wdrożenia wybranego projektu.

Uczestnictwo całkowicie bezpłatne. Zapewniamy posiłki, materiały szkoleniowe i edukacyjne.

01

Letnia Szkoła Muzykowania

Letnia Szkoła Muzykowania to druga edycja kursu długiego realizowanego w ramach projektu EtnoPolska.

Tak wygladało to w zeszłym roku:

Tegoroczna edycja Letniej Szkoły Muzykowania pod nawą Muzykanci na Pomorzu Zachodnim już trwa. Uczestnicy mają możliwość praktycznego poznania śpiewu ludowego i starych instrumentów ludowych.

 

letnia wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 

 

Smaki Słowian

Smaki Słowian

Smaki Słowian to cykl spotkać poświęcony regionalnym potrawą z Pomorza Zachodniego. Podczas wspólnego gotowania  i pieczenia powstają potrawy o smaku pozostawjącym długo w pamięci. Przepisy bedziemy publikować.

 

smakiiii

 

Śpiewać każdy może

Nauka gry na instrumentach strunowych, wspólne śpiewanie, próby zgrywania głosów i dźwięków. To wszytko dla wspólnego muzykowania i zaprezentowania swoich umiejętności na Festiwalu Muzyki Ludowej w Dobrej. Festiwal organizowany 26 września 2020 roku, przez Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie.

 

spiewać plakat

Festiwal Muzyki Ludowej

Festiwal Muzyki Ludowej

to lokalny Festiwal, który odbywający się po raz pierwszy. 

Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja – próba zainteresowania wartościami tradycyjnej kultury lokalnej regionu Pomorza Zachodniego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć występy muzyczne wykonawców z regionu, którzy już zajmują stałe miejsce na scenie kulturalnej naszego regionu. Poza tym będziemy mieli niespotykaną możliwość usłyszeć grupę amatorów biorących udział w warsztatach w ramach projektu „Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim".

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego z obszaru Pomorza Zachodniego.

W Festiwalu mogą wziąć udział: kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, instrumentaliści, soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy - soliści, zespoły śpiewacze;

Festiwalowi patronuje Gmina Dobra Szczecińska.

Głównym organizatorem imprezy jest Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. 

Festiwal realizowany w ramach projektu Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim - edycja 2020. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Projektu EtnoPolska 2020.

 

Fest Palkat mŁY

 

zaproszenie folkowisko jpg

Kontakt

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy

72-006 Mierzyn,  Śliczna 4, 

KRS  0000682444

Telefony

Sekretariat:        91 462 59 31

Zapisy na kursy: 729 871 074

Zarząd:               506 533 449

zachodniopomorskiul@wp.pl

sekretariat.zul@gmail.com

konto bankowe:   
VW Bank  07 2130 0004 2001 0837 0512 0001