Kursy

Zdalna wymiana językowa na pograniczu.

LINKI DO KURSU JEZYKOWEGO:

w języku polskim:
Zobacz - pobierz PDF
https://drive.google.com/file/d/1SkgWaZMInZp5paPohlycy3px1v3tNPzF/view?usp=sharing

 
w języku niemieckim:
Zobacz pobierz PDF
 


kurs de pl

 

 Zdalna wymiana językowa na pograniczu

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy szykuje wielką niespodziankę dla wszystkich miłośników języka niemieckiego! W ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja – Integracja – Współpraca oraz projektu nr FMP-0373-20-C „Zdalna wymiana językowa na pograniczu” powstaje zdalny kurs języka niemieckiego od podstaw. Z lekcji w formie multimedialnego e-booka będzie można już niedługo korzystać całkowicie bezpłatnie!
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).
 
Die HVHS Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy bereitet eine große Überraschung für alle Liebhaber der polnischen Sprache vor! Im Rahmen des Fonds für kleine Projekte Interreg V A Kommunikation-Integration-Zusammenarbeit und des Projekts Nr. FMP-0373-20-C "Online - Sprachaustausch in der Grenzregion" wird ein Online - Polnischkurs erstellt. Der Kurs in Form eines Multimedia-E-Books wird bald kostenlos für Sie zur Verfügung stehen!
Das Projekt wird von der Europäischen Union aus dem Europäischen Fonds für regionale Entwicklung und dem Staatshaushalt (Fonds für kleine Projekte im Rahmen des Kooperationsprogramms Interreg V A Mecklenburg-Vorpommern / Brandenburg / Polen) mitfinanziert.
 

 

Aktualne kursy

Aktualne kursy, linki do pobrania:

"Zdalna wymiana jezykowa na pograniczu"

bezpłatny kurs jezykowy do pobrania w formie e-booka:

w języku polskim:

 
 w języku nimieckim:

 

Co robimy

w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym

zul

Erazmus+

Projekt Erazmus na lata 2019 - 2021,

realizowanay przez Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy

z partnerem Duńskim i Niemieckim.

 

Zobacz więcej:

https://www.facebook.com/A-teacher-of-Folk-High-School-against-the-challenges-of-modern-Europ-100344711462965/?modal=admin_todo_tour

 

zdjecie reklam z flag

Uczymy się języków

Jednym z naszych projektów językowych jest projekt w którego ramach uczymy języka niemieckiego na poziomie dostosowanym do uczestników. Ze względu na to, że jest to kurs krótki stawiamy na umiejętność zastosowania języka niemieckiego w praktyce.

 

społ uczymy sie jezyków z logo

 

College Liderów

 

College Liderów:

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie realizuje bezpłatny projekt „College Liderów”. Zapraszamy do udziału w zajęciach przyszłych animatorów, liderów, nauczycieli, pracowników, a nawet rodziców.

College Liderów to 120 godzinny kurs weekendowy dla liderów, w którym specjaliści wskażą jak zakładać i prowadzić organizację pozarządową, jak pozyskiwać środki zewnętrzne, jak pisać projekty. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w działaniach praktycznych i mieli możliwość praktycznego wdrożenia wybranego projektu.

Uczestnictwo całkowicie bezpłatne. Zapewniamy posiłki, materiały szkoleniowe i edukacyjne.

01

Letnia Szkoła Muzykowania

Letnia Szkoła Muzykowania to druga edycja kursu długiego realizowanego w ramach projektu EtnoPolska.

Tak wygladało to w zeszłym roku:

Tegoroczna edycja Letniej Szkoły Muzykowania pod nawą Muzykanci na Pomorzu Zachodnim już trwa. Uczestnicy mają możliwość praktycznego poznania śpiewu ludowego i starych instrumentów ludowych.

 

letnia wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 

 

Smaki Słowian

Smaki Słowian

Smaki Słowian to cykl spotkać poświęcony regionalnym potrawą z Pomorza Zachodniego. Podczas wspólnego gotowania  i pieczenia powstają potrawy o smaku pozostawjącym długo w pamięci. Przepisy bedziemy publikować.

 

smakiiii

 

Śpiewać każdy może

Nauka gry na instrumentach strunowych, wspólne śpiewanie, próby zgrywania głosów i dźwięków. To wszytko dla wspólnego muzykowania i zaprezentowania swoich umiejętności na Festiwalu Muzyki Ludowej w Dobrej. Festiwal organizowany 26 września 2020 roku, przez Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie.

 

spiewać plakat

Festiwal Muzyki Ludowej

Festiwal Muzyki Ludowej

to lokalny Festiwal, który odbywający się po raz pierwszy. 

Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja – próba zainteresowania wartościami tradycyjnej kultury lokalnej regionu Pomorza Zachodniego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć występy muzyczne wykonawców z regionu, którzy już zajmują stałe miejsce na scenie kulturalnej naszego regionu. Poza tym będziemy mieli niespotykaną możliwość usłyszeć grupę amatorów biorących udział w warsztatach w ramach projektu „Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim".

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego z obszaru Pomorza Zachodniego.

W Festiwalu mogą wziąć udział: kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, instrumentaliści, soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy - soliści, zespoły śpiewacze;

Festiwalowi patronuje Gmina Dobra Szczecińska.

Głównym organizatorem imprezy jest Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. 

Festiwal realizowany w ramach projektu Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim - edycja 2020. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Projektu EtnoPolska 2020.

 

Fest Palkat mŁY

 

zaproszenie folkowisko jpg

Kontakt

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy

72-006 Mierzyn,  Śliczna 4, 

KRS  0000682444

Telefony

Sekretariat:        91 462 59 31

Zapisy na kursy: 729 871 074

Zarząd:               506 533 449

zachodniopomorskiul@wp.pl

sekretariat.zul@gmail.com

konto bankowe:   
VW Bank  07 2130 0004 2001 0837 0512 0001