Projekty i kursy 2020

Trwajace kursy:
Kurs komputerowy dla Seniorów
Kurs kompetencji biurowych dla osób nieaktywnych zawodowo
Kurs tanca towarzyskiego dla par
Zajęcia ruchowo - taneczne dla Pań
Nauka języka angielskiego 

Najbliższe kursy:
zapisz się teraz: "Fabryka aktywnych zawodowo" - refundujemy koszty dojazdów, podczas zajęć posiłek, stypendium miesięczne ponad 1000 zł.
1 marca 2020, godzina 11:
Kartki zimowe 3D.
1 marca 2020, godzina 11:
Kurs ozdabiania skrzyneczek drewnianych.
2 marca 2020, godzina 17:
Nauka gry na instrumencie stunowym, progowym, wspólne śpiewanie i muzykowanie /pierwsze zajęcia z cyklu/. 
12 marca 2020, godzina 17: N
auka języka niemieckiego /pierwsze zajęcia cyklu/.


Zawsze możesz nas odwiedzić lub zobaczyc jak wyklada dowolny kurs, czekamy na maila lub telefon

ZACHODNIOPOMORSKIUL@WP.PL    lub     SEKRETARIAT.ZUL@GMAIL.COM

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie ogłasza nabór na cykl spotkań muzycznych. Celem projektu jest promocja śpiewu tradycyjnego, muzykowania z obszaru Pomorza Zachodniego. „Śpiewać i grać każdy może” to projekt, którego efektem ma być wspólne muzykowanie i śpiewanie dla własnej przyjemności, sympatycznego przebywania z miłymi ludźmi i zapoznanie z muzyką ludową i tradycyjną. Kalendarz: Marzec 2020 – pierwszy etap to poniedziałkowe spotkania /w godzinach 17 – 19.40/, indywidualna nauka gry na instrumencie strunowym, progowym. Wskazane posiadanie własnego instrumentu, np. gitary. Nauczymy się stroić instrument i reanimować go jeśli nie jest zbyt młody. Kwiecień 2020 – drugi etap to spotkania z instrumentem w małych grupach, nauka gry na instrumencie i próby śpiewu. Będziemy wprowadzać również dodatkowe instrumenty. Tak ! Bez nauki nut będziesz już grał / grała pierwsze akordy, ale … będą zadania domowe. Maj 2020 – kolejny etap to ćwiczenie pierwszych pieśni i piosenek przy akompaniamencie instrumentu. Tak ! W 3 miesiące spróbujemy nauczyć się grać, ale będzie trzeba również pracować w domu. Czerwiec 2020 – ostatni etap to wspólne muzykowanie na które będzie można przyprowadzić dodatkową osobę, która będzie grała na przeszkadzajkach, dzwonkach, bębenkach. Ostatni etap nie oznacza pożegnania. Umiesz już wiele, więc będziemy się spotykać przy ognisku lub kominku na wspólnym muzykowaniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
.

Kursy  2019:

E - senior   komputer bez tajemnic dla dorosłych 65+   z Gminy Dobra                                              bezpłatnie
2 grupy, dla poczatkujących i średnio-zaawansowanych ,
grupy 10 osobowe
Rekrutujemy również 2 nastepne grupy. Zapraszamy. Prosimy o zgłoszenia mailem lub telefoniczne
zachodniopomorskiul@wp.pl
sekretariatul@gmail.com
Kurs komputerowy  dla seniora Uniwersytet Ludowyjpeg

Muzykanci na Pomorzu Zachodnim                                                     bezpłatnie
to cykliczne spotkania nie tylko z kultura muzyczna, ale również próby tworzenia instrumentów dawnych. piersze zajęcia 20 lipca 2019 /weekendy 1 x w miesiącu/
http://uniwersytetludowy.pl/kursy
Projekt "Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji Kultury".


IMG_8510JPG

Studium animacji kulturalnej                                            bezpłatnie
poczatek kursu już 18 maja, jest to kurs "długi" , spotykamy się aż do jesieni 2019 roku
to cykl spotkań sobonio - niedzielnych, gdzie poznajemy tajniki malarstwa, rzeźby, fotografii, materiałów naturalnych. Szczególnie zapraszamy animatorów kultury i czasu wolnego, ale również wszystkich chcących doskonalić swoje umiejętności rękodzieła. Spotkanie weekendowe 1 x w miesiacu. Zajęcia całkowicie bezpłatnie.
http://uniwersytetludowy.pl/kursy
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego ze środków pochodzących z funduszu promocji kultury. 

Logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowegosvgpng

Tanecznym krokiem przez Pomorze Zachodnie                                   bezpłatnie
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury pochodzących z funduszu promocji kultury.

Tanecznym szlakiem to cykl wykładów oraz warsztatów z zakresu tańca towarzyskiego, ludowego oraz współczesnego w ilości 120 godzin.

Projekt "Tanecznym szlakiem Pomorza Zachodniego" oferuje jego uczestnikom merytoryczne i praktyczne przygotowanie się z zakresu tańca ludowego/regionalnego i łączenia go z tańcem współczesnym czy towarzyskim jako nośnikami kultury i tradycji regionalnej (a także i narodowej). Projekt skierowane jest do osób dorosłych oraz seniorów (jak cała działalność uniwersytetów ludowych) z regionu Pomorza Zachodniego, ale także młodzieży m.in. w ramach integracji pokoleń i podtrzymania przekazu kulturowego. Projekt stanowi swoistego rodzaju kontynuację działań mniejszego projektu realizowanego przez wnioskodawcę w 2018 roku, który cieszył się dużym powodzeniem i ukazał organizatorom społeczną potrzebę realizacji jego na większą skalę. 

Spotkanie odbywają się we wtorki godz. 18:30

Warsztaty rozpoczynają się w dniu 7 maja a kończy 26 listopada.

Udział jest całkowicie bezpłatny, uczestniczy otrzymają darmowe materiały edukacyjne a także poczęstunek podczas przerw kawowych.

Miejsce kursu: Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy ul. Śliczna 4 Mierzyn.

Rekrutacja: pod numerem tel. 506533449   szczególnie zapraszamy pary

                    Adresem E-meil: zachodniopomorskiul@wp.pl      lub    sekretariatul@gmail.com